Blog > Komentarze do wpisu
DZIEN DOBRY WSZYSTKIM!

Bank Barclays postanowil wspierac spolecznosc LGBT (geje, lesbijki, osoby biseksualne i transseksualisci). Dobrze, zle? A teraz wyobrazcie sobie, ze Bank Barclays postanawia zalozyc fundacje w ochronie zycia poczetego. 

Nie staram sie wyrazic negatywnej ani pozytywnej opinii w obronie zadnej opcji, ani mi osoby LGBT nie straszne ani nie jestem ortodoksyjna w kwestii zycia poczetego. Z przyjemnoscia zalozyla bym natomiast partie: W OBRONIE ZDROWEGO ROZSADKU. 

Londynskie metro postanowilo przestac uzywac zdania: Dzien dobry Panowie i Panie, poniewaz byc moze niektorzy uzytkownicy metra nie czuja sie byc ani panem ani pania i nie czuja sie dostatecznie przywitani. No hellou!?

W ciagu najblizszych 10 lat liczba mieszkancow mojej czesci Londynu ma sie zwiekszyc o 300%, w tym samym czasie o 30% wzrosnie liczba miejsc w srodkach transportu publicznego. Juz teraz bywa, ze okolo godziny 17 czeka sie na wejscie do metra 20 minut! nie mowie o odjezdzie tym metrem do domu. Czy w takiej powaznie nalezy przeznaczyc niemale srodki na nagrywanie nowych informacji zaczynajacych od "Dzien dobry wszystkim"? No nie wiem...*

___

Boski mowi, ze dla niego to jest akurat fajne, ze staraja sie tu wszystkich traktowac tak samo. Ja bede trwala przy swojej tezie, ze jednak sa istotniejsze problemy niz fakt, ze ktos sie czuje nieobjety kategoria pan lub pani.

piątek, 14 lipca 2017, agradabla

Polecane wpisy

  • FINISH - pare uwag pod koniec szkoly

    Przed chwila rozpoczelam proces konczenia szkoly. Nie chce go dzisiaj dokonczyc, bo zalezy mi na dwoch bezplatnych seminariach dostepnych tylko dla studentow, a

  • Z JAKIEJ JESTES KASTY?

    Niedawno pisalam o zmianie powitalnego zdania z "Dzien dobry Panie i Panowie" na "Dzien dobry wszystkim" w londynskim metrze. Zmiana ta miala uwzglednic interes

  • AMBICJE

    Wlasnie wypelnilam aplikacje, zeby coachowac mlodych delikwentow w wiezieniu. Stwierdzilam, ze raz kozie smierc. Wezma, nie wezma, przynajmniej potrenuje autore

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/07/15 08:05:48
Pewnie, że to brzmi absurdalnie, ale u podłoża leży troska o demokrację, włączenie innych, próba nadążania za zmieniającymi się czasami. Tymczasem w Polsce zmiany idą w kierunku przywrócenia zasad z ubiegłych stuleci jak również standardów, które cywilizowane społeczeństwo dawno odrzuciło np. kontrolę seksualności ludzi, w szczególności kobiet. Co wybieram?
-
Gość: Glukoza, *.dynamic.chello.pl
2017/07/16 12:02:18
Boski jest bardzo OK.
-
2017/07/16 12:48:00
Boski jest ok i kaplin ma racje chodzi o demokracje. Tylko z mojego punktu widzenia skupiono sie na sprawie absurdalnej, ktora de fakto moze miec wplyw na samopoczucie promila mieszkancow Londynu. Powaznie znalazla bym duzo realniejszych problemow do rozwiazania (naprz: obrzezawanie dziewczynek (w tym LGTB).

To co sie dzieje w Polsce to paranoja, zasluguje na osobny wpis
-
2017/07/17 18:06:00
Może niech każdy rozejrzy się wokół siebie i odpowie na pytanie czy wszystkich traktuje jednakowo
-
2017/07/24 12:07:52
W kwestii zdrowego rozsądku zgadzam się :) Natomiast czy wspieranie społeczności LGBT jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem? Zależy. Jeżeli postrzegamy tę społeczność jako zbieraninę dziwaków, którzy wymyślają problemy, to tak. Ale można popatrzeć inaczej - że są to ludzie, tacy jak my (którzy chcą zwyczajnie żyć w społeczeństwie), ale doświadczają dodatkowych trudności i dlatego warto im pomóc.

Co do tzw. "życia poczętego" - gdyby jego ochrona oznaczała rzetelną edukację, wspieranie uboższych kobiet itp. to byłabym za. Niestety, zwykle oznacza walkę z edukacją seksualną, antykoncepcją, czyli w sumie walkę z kobietami i ze zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego.